UROLOĢISKĀS OPERĀCIJAS

Mēs pirmie ievesām Prostatas holmium lāzera enukleācijas (HoLEP) tehnoloģiju 2012. gadā un esam līderi Baltijas valstīs pēc prostatas lāzera operāciju pieredzes un skaita.

- Endoskopiskas (bez griezumiem) operācijas prostatas adenomas gadījumā Prostatas holmium lāzera enukleācija (HoLEP) ir modernākā prostatas adenomas ķirurģiskas ārstēšanas metode. 
Šī metode ir jauns „ZELTA STANDARTS” prostatas adenomas ārstēšanā pasaulē.-> Lasiet informāciju
Endoskopiskā ķirurģiska nierakmeņu slimības ārstēšana, izmantojot kontakta lāzera un ultraskaņas litotripsiju (akmeņu skaldīšanu), ir ikdienas operācija, kas atgriež pacientus veselīgajā dzīvē īsākā laikā.
Modernās mazinvazīvās slingu operācijas, stresu un pēcoperācijas urīna nesaturēšanas korekcijai vīriešiem un sievietēm.
Mēs strādājam tikai ar augstas kvalitātes dārgiem implantiem, lai panāktu maksimālu rezultātu.
Endoskopiskās urīnpūšļa operācijas.
Erektilās funkcijas traucējumu korekcija ar endofaloprotezēšanu.
Dzimumlocekļa un sēklinieku maisiņa operācijas.


Priekšdziedzera holmium lāzera enukleācija (HoLEP).

Lāzera enukleācijas operācija ir indicēta jebkuram prostatas adenomas izmēram, un tiem, kam pretējā gadījumā būtu nepieciešama atvērtā operācija ar griezumu.
Šajā procedūrā tiek izmantots īpašs instruments audu sasmalcināšanai mazos fragmentos (morcelātors), kas ļauj pilnībā likvidēt priekšdziedzera adenomas audus.
HoLEP var rekomendēt jebkura izmēra priekšdziedzera adenomas gadījumā.
HoLEP rāda labākus rezultātus salīdzinājumā ar jebkurām citām prostatas adenomas ārstēšanas metodēm.
Tomēr šī metode ir sarežģīta, prasa ķirurga augsto kvalifikāciju un to pielieto ne visās klīnikās.
Šīs metodes priekšrocības ir nenoliedzamas:
- bez griezumiem; 
- nav ierobežots prostatas adenomas lielums; 
- nav nepieciešams atcelt asins recēšanas samazinājuma preparātus; 
- minimālais asins zudums; 
- nenozīmīgas pēcoperācijas sāpes; 
- urīnpūšļa kateterizācijas īss laiks;
- īss Klīnikā izvietošanas laiks (līdz 1 diennaktim);  
- ātra rehabilitācija.
Likvidētie priekšdziedzera audi var tikt izmeklēti. Pēc procedūras patologs veic audu histoloģisko izmeklēšanu, lai pārliecinātos, ka nav prostatas vēža pazīmju. 
Praktiski nav nepieciešama atkārtota ārstēšana. Lāzera enukleācija parasti uz ilgu laiku novērš urīna izvades problēmas, jo prostatas dziedzera likvidētie audi vairs nevar pieaugt.
Lāzera enukleācijas laikā lielākā priekšdziedzera daļa tiek likvidēta, atstājot plānu apvalku no priekšdziedzera audiem (kapsulu).
Priekšdziedzera lāzerķirurģijā ilgstošo smago komplikāciju varbūtība ir mazākā, nekā invazīvākajām operācijām, tādām kā, prostatas transuretrālā rezekcija (TUR) vai atvērtā adenomektomija.

Lāzerķirurģijas riski ir šādi:
- Urīna aizture. Dažiem vīriešiem ir urinācijas grūtības pēc lāzeroperācijas. Ja tas notika, tad urīnizvadkanālā Jums jāuzstāda kateters uz dažām dienām, lai izvadītu urīnu no urīnpūšļa. Dažos gadījumos kateters ir nepieciešams nedēļas vai ilgākā laikā. Risks ir tāds pats, kā visām citām prostatas adenomas ārstēšanas metodēm.
- Urīnceļu infekcija. Urīnceļu infekcijai ir lielākā iespējamība katetera ilgstošas lietošanas gadījumā.
- Urīnizvadkanāla sašaurinājums (strictūra). Šis stāvoklis apgrūtina urīna izvadīšanu no urīnpūšļa caur urīnizvadkanālu un var pieprasīt papildus ārstēšanu. Tāpat kā rētas veidojas uz ķermeņa ādas, pēc priekšdziedzera operācijas var veidoties iekšējas rētas. Risks ir tāds pats kā visām citām prostatas adenomas ārstēšanas metodēm.
- Retrogrādā ejakulācija. Retrogrādā ejakulācija ir stāvoklis, kad sperma ejakulācijas laikā ieplūst urīnpūslī. Tas nav sāpīgi vai kaitīgi. Ja jums ir retrogrādā ejakulācija, tad orgasma laikā no dzimumlocekļa izdalas mazs spermas daudzums vai vispār nav spermas. Tas ir svarīgi, ja plānojat bērnus, jo retrogrādās ejakulācijās gadījumā tiek traucēta spermas izdalīšana no dzimumlocekļa.
- Erektīlā disfunkcija. Risks ir mazāks par nenozīmīgu, ka prostatas adenomas lāzera operācija var izraisīt erektīlo disfunkciju - nespēju uzturēt erekciju dzimumakta laikā. Pēc lāzerķirurģijas erektīlās disfunkcijas risks ir minimāls un daudz mazāks nekā priekšdziedzera TUR gadījumā un tas var tikt par lāzera terapijas priekšrocību, jo lāzers dziļi neiekļūst priekšdziedzerī, aizsargājot blakus ievietotus nervus.

Ko Jūs varat sagaidīt?
Priekšdziedzera lāzera operācija var tikt veikta kā ambulatorā procedūra vai, iespējams, būs nepieciešamība pavadīt nakti stacionārā, lai pārliecinātos, ka operācija bija veiksmīga.
Pirms lāzeroperācijas, Jums tiks veikts viens no diviem anestēzijas veidiem:
Vispārējā anestēzija, kas nozīmē, ka procedūras laikā Jūs būsiet bezsamaņā.
Spinālā anestēzija, kas nozīmē, ka atsāpināšanai Jums tiks ievadīts anestēzijas līdzeklis mugurkaulā. Ar šo anestēzijas veidu operācijas laikā Jūs būsiet apziņā.
Priekšdziedzera lāzera ķirurģiskas operācijas laikā
Lāzeroperācijas laikā endoskopu ievad urīnizvadkanālā (uretrā) caur dzimumlocekli. Ierīci izmanto, lai mērķētu augstas enerģijas lāzera staru prostatas audos, kas bloķē urīna izvadīšanu. Atkarībā no procedūras, Jūsu ārsts izmantos arī instrumentus, lai likvidētu prostatas audu daļas no prostatas zonas un urīnpūšļa.
Pēc procedūras
- Jautājiet savam ārstam par visiem ierobežojumiem un ieteikumiem, kas Jums jāievēro pēc operācijas. Izvairieties no smagas fiziskās slodzes, tādas kā, smagumu celšana divu nedēļu laikā pēc prostatas lāzera enukleācijas.
- Atturieties no seksuālajiem kontaktiem, kamēr Jūsu ārsts to atļaus. Lielākā vīriešu daļā var atjaunot seksuālo dzīvi pēc nedēļas vai divām pēc procedūras.
- Novērojiet savu urīnu. Dzeriet daudz šķidruma un izvairieties no smagas fiziskās slodzes, ja urīns nav gaišs (un nav rozā krāsa) un pēc operācijas nav pagājis noteikts laiks.
- Lietojiet antibiotikas kā Jums rekomendēts. Ja ārsts Jums ir izrakstījis antibiotikas, Jums jāiziet pilnīgs antibiotiku kurss, kā to iesaka ārsts.
- Pēc ķirurģiskas operācijas, iespējams, būs nepieciešams kateters, jo urīnceļu izvadīšana ir bloķēta pietūkuma dēļ.
Blakusparādības
Lāzerķirurģijas blakusparādības var būt:
- asinis urīnā (hematūrija) dažas dienas vai nedēļas laikā pēc procedūras;
- irritativie urīnceļu simptomi, tādi kā, sāpīga urinēšana, urinēšanas grūtības, steidzama vai bieža vajadzība urinēt, vai nepieciešamība bieži celties naktī lai urinētu, dažu dienu laikā pēc operācijas; 
- urīna nesaturēšana pēc operācijas. Tas var būt saistīts ar faktu, ka urīnpūslis ir pieradis izstumt urīnu caur sašaurināto ar prostatas adenomu urīnizvadkanālu. Lielākajai vīriešu daļai šī problēma uzlabojas ar laiku.
Rezultāti
Priekšdziedzera lāzerķirurģija lielākajai vīriešu daļai uzlabo urīna izvadīšanu. Rezultāti nekavējoties ir redzami. Prostatas lāzera ķirurģija ir efektīvākā nekā medikamenti urīna izvadīšanas uzlabošanai, un tā ir tikpat efektīva kā atklātā adenomektomija.

Dalīties ar šo lapu

© Copyright 2020 KLĪNIKA LUC - All Rights Reserved