Ieteikumi, kā sagatavoties visbiežāk veiktajiem medicīniskajiem izmeklējumiem.

Jūsu ērtībai mēs piedāvājam nodot analīzes mūsu Klīnikā, kas atbrīvos Jūs no nepieciešamības papildus griezties pie ģimenes ārsta vai tieši uz laboratoriju. Jūsu analīžu rezultāti tiks sagatavoti Jūsu vizītei vai operācijai.

IzmeklējumsIeteikumi
Vispārējā asins analīze (pilna, ieskaitot trombocītu skaitu)Speciāla sagatavošana nav nepieciešama.
Vispārēja urīna analīzeSavākt no rīta, pirmo pēc pamošanās, urīnu (visu porciju pilnīgi), pirms tam apstrādājot ar siltu ūdeni un ziepēm ārējos dzimumorgānus un starpeni. Laiks no urīna savākšanas līdz piegādei laboratorijā nedrīkst pārsniegt 1-2 stundas.
Mikrobioloģiskā urīna uzsējuma analīzeUrīnu savāc sterilajā traukā !!! Savākt no rīta, pirmo pēc pamošanās, urīnu sekojošā kārtībā: apstrādāt ar siltu ūdeni un ziepēm ārējos dzimumorgānus un starpeni, pēc tām urinācijas laikā neliela sākuma urīnā daļa saplūst tualetes podā, tad pamata urīna daļa tiek savākta traukā; urinācijas beigās urīns atkal saplūst tualetes podā. Laiks no urīna savākšanas līdz piegādei laboratorijā nedrīkst pārsniegt 1-2 stundas
Bioķīmiskā asins analīzeAsins tiek ņemts no vēnas tukšā dūšā.
Imunoloģiskās asins analīzesAsinis tiek ņemts no vēnas. Dažām analīzēm ir nepieciešams, lai pēc pēdējās ēdienreizes pagāja vismaz 8 stundas.
Vīrusu hepatīta un citu infekciju marķieriAsins tiek ņemts no vēnas, sagatavošana nav nepieciešama.
Vēdera dobumā orgānu, nieru, mazā iegurņa orgānu ultraskaņas izmeklējums (USI)Vēdera dobuma orgānu izmeklējums tiek veikts tukšā dūšā (neēst un nedzert vismaz 4 stundas pirms izmeklējuma). Pirms urīnpūšļa izmeklējuma, ja tas nav piepildīts, izdzert 2 glazes ūdeni.
Ekskrēcijas urogrāfija, nieru un urīnceļu datortomogrāfija (CT)Izmeklējums ir atļauts tikai pēc kreatinīna bioķīmiskās asins analīzes rezultātu saņemšanas. Nepieciešams iepriekš brīdināt ārstu par visiem blakņu gadījumiem uz kontrastvielu ievadīšanu, visām medikamentozas un citas alerģijas izpausmēm, ja tās notikušas pagātnē. Dienu iepriekš un izmeklējuma dienā ieteicams paplašināts ūdens režīms, pretsāpju un nesteroīdu pretiekaisuma līdzekļu (Analgins, Pentalgins, Citramons, Voltarens, Ibuprofēns, Indometacīns, Nurofēns u.c.), diurētisko līdzekļu izslēgšana, ja vien ārsts nav norādījis citādi.
Nieru un urīnceļu magnētiskās rezonanses tomogrāfija (MRT)Speciālā sagatavošana nieru MR nav nepieciešama. Iegurņa MRT gadījumā urīnpūslim jābūt daļēji piepildītam, lai izmeklējuma laikā nebūtu vēlmes urinēt. !!! Svešo metāla materiālu, implantēto elektrokardiostimulatoru un citu ierīču, kas ir jutīgas pret magnētisko lauku, esamība ķermenī, ierobežo izmeklējuma pielietošanas iespēju.
(no )

Dalīties ar šo lapu

© Copyright 2020 KLĪNIKA LUC - All Rights Reserved